TV-BZDURY: TRAVISTO I HEPASLIMIN

TV-BZDURY: TRAVISTO I HEPASLIMIN

Dziś pod lupkę idą dwa suplementy diety produkowane przez Aflofarm: Hepaslimin i Travisto.

TRAVISTO i trawisz to

„Życie w ciągłym biegu, złe nawyki żywieniowe, biesiadowanie czy swojska kuchnia obfitująca w tłuszcz może wpływać na proces trawienia, dlatego często po jedzeniu możemy odczuwać dyskomfort trawienny. Sprawdź Travisto.”

Czy tylko ja słuchając tej reklamy (a słyszę ją chyba codziennie rano jadąc do pracy) łapię się za głowę z niedowierzaniem? Wyobrażam sobie tych ludzi, którzy faktycznie myślą:

-„o mogę sobie pozwolić na tą tłustą goloneczkę, bo wziąłem magiczną tabletkę”

-„mam kiepskie wyniki, powinienem zmienić dietę, ale ta tabletka też powinna pomóc”.

To bardzo smutne, bo wiem, że tacy ludzie istnieją. Część zobaczyła reklamę i wierzy, że ten suplement diety jest lekarstwem na ich problemy. Część dostała w zaleceniach od lekarza i myśli, że skoro już biorą tabletkę zmiana diety nie jest konieczna.

Jasne, można sobie pozwolić raz na jakiś czas na biesiadowanie. Każdemu może się zdarzyć obżarstwo kiedy na stole mnóstwo pyszności, ale raz na jakiś czas, kiedy na co dzień stosuje się zdrową, zbilansowaną dietę, uprawia się sporty, odpowiednio odpoczywa. Nie codziennie, nie kilka razy w tygodniu.

HEPATIL, na wątrobę i na odchudzanie

Ciekawa jestem ile osób po obejrzeniu tej reklamy zapragnęło kupić Hepaslimin w nadziei na efekty uboczne, czyli utratę boczków. Reklam tego produktu jest kilka i każda z nich przekonuje, że stosując te tabletki również się chudnie. A ile ich potrzeba? 2 tabletki 3 razy dziennie.

Tabletka wymówka

Oba preparaty to jak dla mnie wymówka dla osób, którym nie chce się wziąć za zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Dla osób, które wierzą, że dzięki zażywaniu kilku tabletek dziennie pozbędą się nieprzyjemności ze strony układu trawiennego oraz nadprogramowych kilogramów.

A przecież producent w obu przypadkach informuje:

  • „Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.”

PODSUMOWANIE

Niestety prawda jest taka, że nie ma magicznej tabletki na odchudzanie. A tego typu suplementy diety dzięki zawartym substancjom faktycznie mogą pomóc na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale jeśli wciąż będziemy stosować niewłaściwą dietę i nie weźmiemy się za siebie to prędzej czy później przestaną wystarczać i trzeba będzie podjąć o wiele bardziej skomplikowane leczenie.


Zobacz też inne posty z cyklu: NIE WIERZ REKLAMOM

Dżem 100% nie zawsze najlepszym wyborem

Apetizer, by niejadek zjadł obiadek

Sudocrem – cudokrem?

Gumy na ból gardła

 1 thought on “TV-BZDURY: TRAVISTO I HEPASLIMIN”

  • Witam Panią serdecznie!
    Aflofarm to potentat suplementowy. Czym są suplementy? Remedium na schorzenia? Raczej drogim placebo. Dolegliwości wymyślane po to, żeby wykorzystać ludzkie zniecierpliwienie, brak silnej woli, brak samozaparcia lub prawidłowej diagnozy i leczenia. Zbijają pieniądze na nieszczęściu innych, reklamują te swoje bzdurne środki w biały dzień. Dobrze, że Pani o tym pisze. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *