TV-BZDURY: Majonez idealny na święta

TV-BZDURY: Majonez idealny na święta

Dziś będzie krótko, bo o majonezach już trochę pisałam, ale że zbliżają się święta postanowiłam zrobić Wam krótkie przypomnienie i zaznaczyć, że użycie w reklamie słów „tradycyjny”, „bez konserwantów” czy zapewnienie o składnikach najlepszej jakości wcale nie świadczy o dobrym składzie produktu.


W powyższej reklamie słyszymy „Majonez Hellmann’s robimy z żółtek jaj z chowu ściółkowego i składników najlepszej jakości”, więc producent wrzuca nam do słoiczka skrobię modyfikowaną, aromat, przeciwutleniacz (sól wapniowo-disodowa EDTA) i barwnik (karoteny). Oczywiście wszystkie te składniki są najlepszej jakości.

Dla przypomnienia, tradycyjny majonez powinien zawierać: olej, jajko, musztardę, ocet, przyprawy.

Niestety Majonez Babuni Hellmann’s nie spełnia wymagań dobrego składu.


Zdrowy majonez

To może wymagania dobrego składu spełni majonez Winiary z kwasami Omega „w najlepszych dla zdrowia proporcjach”?

Nie dajmy się oszukać. Nie ma czegoś takiego jak zdrowy majonez. Jest to produkt, który zawsze powinniśmy stosować z umiarem i to, że producent zapewnia nam dobre proporcje kwasów Omega wcale nie oznacza, że powinniśmy je dostarczać do organizmu jedząc go łyżkami.

Majonez Winiary Omega ma też w składzie E385 i kwas cytrynowy, które moim zdaniem są zbędne.

Na stronie producenta znalazłam jeszcze informację, że jest on „szczególnie polecany jest jako dodatek świeżych warzyw, bo składniki Majonezu Omega 3:6 ułatwiają przyswajanie zawartych w nich witamin”. Może pamiętacie z lekcji chemii lub biologii w szkole, że witaminy A, D, E i K są rozpuszczalne w tłuszczach, więc aby je odpowiednio przyswajać powinniśmy spożywać je właśnie z tłuszczami. Dlatego do sałatek dodajemy oliwę, oleje lub właśnie majonez. Tak więc składniki tego majonezu, ale również innych ułatwiają przyswajanie witamin.


Jaki majonez kupić?

Jeśli kupuję majonez to tylko Kielecki. Ma najlepszy skład spośród produktów tego typu, które znam.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zajrzyjcie do wcześniejszych wpisów:

porównanie majonezów

Porównanie majonezów

 

 

 

 

Przepis na domowy majonezdomowy majonez

 

 

 

 

Majonez Light bez chemiimajonez lightDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *