Poznaj super moce ziół -ZIOŁOCZYŚCIKI

Poznaj super moce ziół -ZIOŁOCZYŚCIKI

Zgodnie z rozporządzeniem (WE) NR 648/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów producent ma obowiązek informować na etykiecie o obecności jedynie grup związków, których użył w swoim produkcie.

Dodatkowo, niezależnie od stężenia należy poinformować o użytych konserwantach, enzymach, substancjach dezynfekujących, rozjaśniaczach optycznych, kompozycjach zapachowych oraz o substancjach pochodzących z kompozycji zapachowych, które mogą powodować alergie, jeżeli ich stężenie przekracza 0,01% wagowo.

Nic więc dziwnego, że wiele osób nawet nie patrzy na etykiety używanych środków czystości, bo tak na dobrą sprawę z tych etykiet ciężko się czegokolwiek dowiedzieć.

Na szczęście, są też firmy, które nie wstydzą się swoich składów i nie tylko podają dokładnie wszystkie użyte substancje, ale również opisują działanie każdej z nich. I właśnie o takich produktach dziś Wam opowiem.

ja

ZIOŁOCZYŚCIKI, bo tak nazywają się produkty, które będę Wam dziś recenzować to seria produkowana przez Martę i Zosię, przyjaciółki, chemiczki, miłośniczki ziół. Dziewczyny już od dawna produkują robione na bazie ziół kosmetyki (Kosmetyki DLA), a teraz do ich sklepu dołączyły również trzy ziołoczyściki: łazienkowy, uniwersalny i kuchenny.

ŁAZIENKOWY ZIOŁOCZYŚCIK

łazienkowy ziołoczyścik mamachemik.pl recenzja

Moim zdaniem ocet to najlepszy produkt do sprzątania łazienki i usuwania kamienia. Wiem jednak, że nie każdy jest w stanie wytrzymać jego zapach. Na szczęście są różne sposoby jego maskowania. Jedne działają lepiej, inne gorzej, ale to jak dziewczyny poradziły sobie z maskowaniem octowego zapachu za pomocą sosnowych gałązek to jest jest majstersztyk! Nie dość, że płyn pachnie pięknie sosnowo to jeszcze dostajemy dodatkowy składnik – naturalnie występujące w sosnowych gałązkach terpeny, które mają właściwości odtłuszczające. Terpeny były znane i wykorzystywane do sprzątania przez naszych przodków. Później niestety wiele osób o nich zapomniało, ale dzięki Marcie i Zosi możemy na nowo wykorzystywać moc siół i roślin.

A pamiętacie jak pisałam i mówiłam, że sprzątanie wieloma spośród sklepowych produktów może bardzo szkodzić naszym płucom? W łazienkowym ziołoczyściku znajdziecie też naturalny olejek sosnowy, który wspaniale działa na górne drogi oddechowe.

Większość z Was pewnie słyszała o orzechach piorących. To dość popularny produkt, zwłaszcza wśród osób, które chcą żyć bardziej ekologicznie. Mało kto jednak wie, że w Polsce też mamy roślinę, która jest pełna saponin. To mydlnica lekarska.

Dawniej, gdy nie znano mydła, wykorzystywano odwary z mydlnicy. Nie dość, że pięknie się pieni to jest całkowicie bezpieczny. Mydlnica jest wykorzystywana również w kosmetyce i podawana doustnie w celach zdrowotnych.

Nic więc dziwnego, że jest też składnikiem ziołoczyścików.

Jak już wspomniałam, łazienkowy ziołoczyścik świetnie sprawdzi się w usuwaniu kamienia w łazience. Można z nim śmiało czyścić wanny, brodziki, umywalki, armaturę czy płytki. Co więcej, nada się też do mycia luster oraz okien.

Płyn jest w butelce ze spryskiwaczem, więc jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Butelka jest niska (500 g), więc w przeciwieństwie do wielu popularnych płynów do łazienek, jej przechowywanie jest łatwiejsze.

UNIWERSALNY ZIOŁOCZYŚCIK

uniwersalny ziołoczyścik mamachemik.pl

Ten produkt to jest mój hit! Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywać można go niemal do wszystkiego. A jego zapach…. RAJ NA ZIEMI. Jestem nim zachwycona. Gdy po raz pierwszy umyłam nim podłogę mój mąż wszedł do domu i stwierdził, że przez chwilę poczuł się jak dziecko. Uwielbiam produkty, dzięki którym dom pachnie naturalnie.

Zapach ten zawdzięczamy naturalnemu olejkowi litsea cubeba, który dodatkowo posiada właściwości zabezpieczające nas przed bakteriami i wirusami.

A świetne zdolności czyszczące nadaje oczywiście odwar z mydlnicy oraz mydło potasowe, czyli kolejny tradycyjny, a niestety zapomniany produkt wykorzystywany kiedyś do sprzątania.

KUCHENNY ZIOŁOCZYŚCIK

kuchenny ziołoczyścik mamachemik.pl

Dziewczyny piszą, że jest to najważniejszy dla nich produkt, bo przecież stosowany w miejscu gdzie codziennie przygotowujemy jedzone posiłki. Musi, więc być bezpieczny i naturalny. I właśnie taki jest.

W jego skład wchodzą wspomniane wcześniej odwar z mydlnicy oraz tradycyjne mydło potasowe. Dodatkowych właściwości dodają naturalne olejki goździkowy, geranium i eukaliptusowy. Nie tylko zwalczają drobnoustroje, ale również mogą odstraszać niemile widziane w kuchni muchy (geranium).

Cała seria posiada również w składzie alkohol izopropylowy, który ma działanie antybakteryjne.

PODSUMOWANIE

Cieszę się, że w Polsce powstają produkty o prostym, dobrym składzie, gdzie na opakowaniu możemy znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Nie trzeba się zastanawiać czy produkt jest bezpieczny dla nas i dla środowiska. Martwić czy napis „eko” na opakowaniu rzeczywiście zapewni nam dobry skład.

Marta i Zosia stworzyły wspaniałą serię ziołoczyścików, które ja testuję już od ponad miesiąca i jestem z nich zadowolona. Mimo, że zazwyczaj robię środki czystości własnoręcznie to zawsze mam w domu coś na wszelki wypadek, gdy w natłoku codziennych zajęć nie będę miała czasu na rozpuszczanie mydła czy mieszanie składników. Teraz ta seria jest moim numerem jeden, bo nie dość że skład dobry, to jeszcze mamy opakowanie z recyklingu i możemy wspierać polskie firmy ze wspaniałymi produktami. To dzięki naszym wyborom nasze rodzime, dbające o środowisko i zdrowie firmy mogą się rozwijać i tworzyć nowe ciekawe produkty.

A jeśli nie znacie jeszcze dziewczyn i ich produktów to koniecznie zajrzyjcie do ich sklepu, bo oprócz środków czystości mają też wspaniałe kosmetyki!

Robiąc zakupy koniecznie skorzystajcie z kodu zniżkowego! Wpisując „zioloczyscik20” dostaniecie aż 20% rabatu i to na wszystkie produkty w sklepie, więc przy okazji możecie zrobić też zapas świetnych kosmetyków.



2 thoughts on “Poznaj super moce ziół -ZIOŁOCZYŚCIKI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *