Potłuczony kubek – Gdzie to wyrzucić? – Segregacja

Potłuczony kubek – Gdzie to wyrzucić? – Segregacja

Od jakiegoś czasu bardzo męczy mnie wyrzucanie śmieci. Wszystko dlatego, że moi sąsiedzi robią to nieprawidłowo lub wręcz wcale nie segregują. Z tego powodu postanowiłam przygotować serię wpisów dotyczących segregowania. Posty będą wrzucane co poniedziałek u mnie na Instargamie (@mama.chemik) oraz będą pojawiać się tu na blogu. Każdy będzie poświęcony innemu problemowi, a przy okazji będę również przemycać informacje o tym dlaczego segregowanie jest takie ważne i co jeszcze możemy zrobić, aby ograniczyć zaśmiecanie naszej wspaniałej Planety. W pierwszym wpisie dowiecie się gdzie wyrzucić potłuczony kubek.

Gdzie wyrzucić potłuczony kubek, talerz czy naczynie żaroodporne?

Prawidłowa odpowiedź to do ODPADÓW ZMIESZANYCH.

Do szkła wrzucamy tylko szkło opakowaniowe. Ceramika i szkło, z którego wykonane są niektóre naczynia nie jest oddawane do przetworzenia.

A gdzie wyrzucić stary, ale nie potłuczony kubek czy talerz?

Jeśli chcecie pozbyć się starych naczyń, które nie są potłuczone to prawidłowo też powinno się je wyrzucić do odpadów zmieszanych, ale lepszym rozwiązaniem będzie danie im drugiego życia. Może macie w swojej okolicy punkt typu poznańska Podzielnia (@podzielnia) czy warszawski Współdzielnik (@wspoldzielnik) ? A może w Waszej okolicy działa grupa “Uwaga! Śmieciarka jedzie” (szukajcie na FB). Albo ktoś ze znajomych potrzebuje na działkę.

Sama pozbyłam się niedawno kilku kartonów starych naczyń. Moja 82-letnia sąsiadka sprzedała mieszkanie i wyrzucała na śmietnik wszystkie rzeczy, których już nie potrzebowała. Gdy się o tym dowiedziałam zabrałam od niej całą resztę, zrobiłam zdjęcia i kilka godzin później wszystko było oddane, a telefon wciąż dzwonił, bo tylu było chętnych.

A czy wiecie gdzie wyrzucić potłuczony słoik?

A czy wiecie gdzie wyrzucić potłuczony słoik?

O tym już za tydzień 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *