Płyn do mycia naczyń Yope – mięta i mandarynka

Płyn do mycia naczyń Yope – mięta i mandarynka
tope płyn do mycia naczyń mamachemik.pl

Pierwsze co mi przychodzi na myśl, gdy myślę o tym płynie to gdzie ta mięta i mandarynka? Zapach przyjemny, delikatny, ale mojej ukochanej mięty w nim nie wyczuwam. Na szczęście to jedyna rzecz, którą byłam zawiedziona.

STOSOWANIE:

„Zalecana dawka na 5 litrów wody do zmywania naczyń:

brudne: 1 łyżeczka od herbaty,

bardzo brudne:1,5-2 łyżeczki od herbaty.

Nie stosować wody bieżącej,  lecz zanurzyć naczynia w wodzie stosując zalecaną dawkę. (…) Właściwe dozowanie płynu oszczędza koszty i zmniejsza do minimum negatywny wpływ na środowisko naturalne.”

SKŁADNIKI

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Alkyl Polyglucoside, Sodium Chloride, Cocoaminopropyl Betaine, Methylglycinediacetic acid, Parfum, Citric Acid, Methylisothiazolinone, Benzisothiazolinone, Mentha Piperita Leaf Extract

PRZECHOWYWANIE:

„PRZECHOWYWAĆ POZA ZASIĘGIEM DZIECI. Nie mieszać z innymi produktami. Trzymać z daleka od produktów spożywczych. Przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu”

MOJA OPINIA

Na opakowaniu możemy przeczytać, że jest to produkt bez: parabenów, SLES, SLS, PEG, EDTA, rozpuszczalników organicznych, barwników syntetycznych, surowców petrochemicznych, enzymów, fosforanów, surowców modyfikowanych genetycznie oraz, że 97% płynu stanowią składniki pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia.

Dodatkowo na stronie producenta możemy przeczytać „każdy nasz płyn do naczyń zawiera delikatne, naturalne substancje czyszczące zaakceptowane przez instytucje certyfikujące do stosowania w produktach naturalnych, jak pozyskiwany z olejów roślinnych Cocamidopropyl Betaine, zaopiniowany jako bezpieczny przez CIR oraz w ramach europejskiego projektu HERA (Human and Enviromental Risk Assessment) czuwającego nad bezpieczeństwem wyrobów chemii gospodarczej czy w pełni biodegradowalny Ammonium Lauryl Sulfate, który posiada certyfikat Ecocert COSMOS.”

Jest podany również pełny skład.

Bardzo podoba mi się podejście producenta, ponieważ zwraca on również uwagę na to, że aby zmywać ekologicznie nie wystarczy tylko kupić ekologicznego płynu, ale ważna jest również technika zmywania.

Dużym plusem jest zastosowany dozownik (jak w mydłach w płynie), dzięki któremu w szybki sposób można pobrać kroplę płynu w trakcie zmywania. Dla mnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Zanim zaczęłam testowanie tego płynu stosowałam płyn do naczyń Frosch, którego dozowanie było trudne i denerwujące, gdyż po obróceniu do góry nogami tradycyjnej butelki gęsty płyn spływał do dozownika bardzo powoli.

Jeżeli chodzi o skuteczność, również byłam bardzo zadowolona. Doskonale radzi sobie nawet z bardzo tłustymi naczyniami. Niestety jak większość płynów do mycia naczyń ma w składzie dwa konserwanty (Methylisothiazolinone, Benzisothiazolinone), które u niektórych osób mogą powodować lekkie podrażnienia, jednak są to niewielkie ilości. W trakcie zmywania bez rękawiczek czułam na skórze lekkie napięcie, ale po zmywaniu dłonie nie były przesuszone, a powiedziałabym nawet, że skóra wydawała się nawilżona.

CENA: 16,99 zł/750 ml

GDZIE KUPIĆ: drogerie Hebe, SuperPharm, znajdź sklep na stronie: https://yope.me/pl/znajdz-sklep

PRODUCENT: Polska firma


Sprawdź również moje recenzje innych płynów do mycia naczyń:

PŁYNY DO MYCIA NACZYŃ – PORÓWNANIE

PŁYNY DO MYCIA NACZYŃ – PORÓWNANIE CZĘŚĆ II

A jeśli interesuje Cię temat zdrowego sprzątania koniecznie sprawdź mój e-book „Zdrowy dom – Sprzątanie”.

zdrowy dom - sprzątanieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *