Tabletki do zmywarki Sunlight Powered by Nature All in 1

Tabletki do zmywarki Sunlight Powered by Nature All in 1

SUNLIGHT Powered by nature

Producentem tych tabletek jest międzynarodowa firma Unilever, która w swoim asortymencie ma ponad 400 marek. Zaliczają się do nich między innymi, na pewno dobrze Wam znane: Knorr, Lipton, Delma, Algida, Saga, Cif, Domestos, Persil, Coccolino, Dove, Axe, Timotei, Rexona. W swoim asortymencie mają wiele produktów, za które są mocno krytykowani. Oskarża się ich o zatruwanie środowiska, testowanie produktów na zwierzętach i zatrudnianie małoletnich. Myślę, że seria Sunlight Powered by nature jest tylko ich kolejnym produktem, który ma się dobrze sprzedać, bo zauważyli, że ludzie coraz bardziej dbają o swoje zdrowie i środowisko. Firma wie, że jest zapotrzebowanie, ale jednocześnie nie zrezygnuje z kontrowersyjnych produktów, które przecież przynoszą im pieniądze.

Sprawdźmy zatem czy tabletki do zmywarki SUNLIGHT Powered by nature są produktem godnym polecenia.

CZYTAMY ETYKIETY

mamachemik.pl sunlightmamachemik sunlight skład

mamachemik.pl sunlightmamachemik.pl sunlight

Producent zachęca nas do zakupu hasłami na opakowaniu:

♦ dokładne zmywanie w sposób bardziej przyjazny dla środowiska (w porównaniu do tabletek Sunlight All in 1)

♦ zawiera składniki biodegradowalne i pochodzenia naturalnego

♦ kartonowe opakowanie wykonane z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu

♦ skuteczność przy cyklach zmywania eco, mniejszym zużyciu wody i  energii

♦ wzbogacone naturalną sodą

minimalny wpływ na środowisko wodne

minimalna ilość substancji niebezpiecznych

♦ testowany pod kątem skuteczności czyszczenia

♦ certyfikat Ecolabel

Wielu producentów ekologicznych środków podaje na swoich stronach pełną listę używanych składników. Niestety w tym przypadku takiej nie znalazłam, więc znamy tylko grupy związków, które zostały użyte.

porównanie sunlight do zmywarek mamachemik.pl

PODSUMOWANIE 

Po dokładnym przestudiowaniu informacji jakie podaje nam producent wiemy, że tabletki Sunlight All in 1 Powered by Nature są bardziej bezpieczne od Sunlight All in 1. Nie zawierają fosforanów ani fosfonianów, więc to już duży plus. Ze składu usunięty został również Citronellol, który jest substancją potencjalnie uczulającą.

Tabletki posiadają też certyfikat Ecolabel, który przyznawany jest przez Komisję Europejską produktom, których cały cykl życia ma jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Jeżeli chodzi o skuteczność, sprawdziłam i potwierdzam, wszystkie naczynia pięknie domyte. Tabletka dobrze się rozpuszcza, nie zauważyłam osadu pozostającego na naczyniach.

Cena to około 30 zł za opakowanie, czyli trochę ponad 1zł za jedno zmywanie.

Uważam, że jest to dobry produkt, który będzie na pewno lepszym dla naszego zdrowia i środowiska rozwiązaniem niż większość tabletek do zmywarek dostępnych na sklepowych półkach.

W konfrontacji tabletki Sunlight All in 1 Powered by Nature i proszek do zmywarki Baljamoim zdaniem wygrałby ten drugi. Niższa cena, dokładniej podany skład, bardziej ekologiczne pakowanie i przede wszystkim to Polska firma produkująca dobre produkty, a nie wielka fabryka produkująca wszystko.

 


Sprawdź też inne wpisy w tematyce zmywarek:

Produkty do zmywarek Balja

Jak używać zmywarki w zdrowym domu?

Tabletki do zmywarki – analiza składu

 

 

 2 thoughts on “Tabletki do zmywarki Sunlight Powered by Nature All in 1”

  • Witam 🙂 mam pytanie, czy produkt do zmywania marki Ekos – o składzie (Sodium CitrateSodium Carbonate PeroxideSodium CarbonateSodium SilicateTrisodium Dicarboxymethyl AlaninateCitric AcidTetrasodium IminodisuccinateTAEDLaureth-7Sodium ChloridePoliphosphoric acid sodium saltSodium BicarbonateMicrocrystalline Cellulose/Cellulose GumProteaseSodium SulfateSodium PolyaspartateAmylaseEucalyptus Globulus (Eukalyptus) Leaf Oil [1]Mentha arvensis (Field Mint) Olej liściowy [1]Limonene) jest bezpieczny do zmywania?

    • Postaram się niedługo odpowiedzieć na to pytanie. Niestety w tej chwili nie znajdę czasu na dokładne przyjrzenie się temu produktowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *