TV-BZDURY: dżem 100% nie zawsze najlepszym wyborem

TV-BZDURY: dżem 100% nie zawsze najlepszym wyborem

 

Na instagramie co jakiś czas wspominam Wam, że jeśli kupujecie w sklepie dżemy to najlepszym wyborem będą te z napisem 100%. Teraz chciałabym się z tego wycofać. Okazuje się, że nie każdy dżem 100% jest dobry. Dzisiejszy post o tym jak producenci lubią robić nas w konia.

MODA NA ZDROWE ODŻYWIANIE

Producenci produktów spożywczych często tworzą nowe towary pod obecnie panującą modę. Od jakiegoś czasu więcej osób interesuje się zdrowym odżywianiem, więc powstało bardzo dużo produktów o naprawdę dobrym składzie. Bardzo mnie to cieszy. Niestety pojawiają się też produkty, które tylko mają przypominać te zdrowe.

DŻEM 100%

Dlaczego polecam dżemy 100%? Ponieważ zazwyczaj są to produkty, w których zawartość owoców jest bardzo duża (np. 100 gram owoców na 100 gram dżemu) oraz słodzone są nie cukrem, a sokami owocowymi. Napis 100% oznacza, że powstały w 100% z owoców, mamy tam owoc główny np. truskawka, sok owocowy do posłodzenia i naturalne pektyny pochodzące z owoców.

Niestety na rynku możemy znaleźć wiele przetworów owocowych, które zrobione zostały z 35 gramów owoców na 100 gram dżemu, a na pierwszym miejscu w składzie jest cukier. Takie produkty stanowczo Wam odradzam.

JAK NAS ROBIĄ W KONIA?

Pod koniec reklamy, do której link wkleiłam poniżej możecie zauważyć półkę pełną dżemów. Na każdej etykiecie w lewym rogu widnieje napis 100%. Niestety tym razem nie oznacza to, że dżem jest w 100% z owoców. Oznacza na przykład, że 100 % malin, z których zrobiono dżem to maliny odmiany polana. Co z tego, że na 100 gram dżemu użyto ich jedynie 35 gram. Na drugim miejscu mamy wodę, a potem cukier. Dżem niby niskosłodzony i łączna ilość cukru jest podobna jak w dżemach, które robione są ze 100 gramów owoców! Jedna ja wolę zapłacić za owoce, a nie cukier z wodą.

❌Dżem 100% maliny odmiany polana, ale tych malin niestety tylko 35 gram na 100 gram dżemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

❌Dżem 100% z okolic Nałęczowa, a dodatkowo 100% upraw pod kontrolą.

❌100 gramów owoców na 100 gram dżemu + informacja, że produkt jest dla dzieci też nie zawsze oznaczają dobry produkt. W przypadku dżemu na poniższych zdjęciach mamy też niestety dodatek cukru.

dżem dla dzieci

 

Mamy też dżemy 100 gramów owoców na 100 gram dżemy, w których jako słodzika użyto soku owocowego. I to jest o wiele lepszy wybór.

✔️LIDL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✔️BIEDRONKA

 

✔️AUCHAN

DŻEM 100%

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *